Güvenlik kamarası sistemlerine dâhil edilecek olan alarm sistemleri üstün performans sunmaktadır. Kameralarda kullanılan lensler, uzak yerlerin izlenmesinin yanı sıra geniş açıdan izlenme olanağı da sunmaktadır.

İç ve dış mekânların güvenliğini sağlanmasında güvenlik kameraları kadar alarm sistemleri de oldukça önemlidir. Alarm sistemleri kablolu yâ da kablosuz çeşitlilikte olup ihtiyaçlara göre seçim yapılabilir. İhtiyaca göre projelendirilecek alarm sistemleri fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Alarm sistemleri hırsızlık, yangın gibi çevresel tehlikelerinden korunabilmek için tercih edilen son teknolojik mekanizmalardır.

Alarm sistemleri sensörleri sayesinde algılanan hareketlilik ve tehlike alarm izleme merkezlerine iletilir. Alarmın türüne göre polis, itfaiye, ambulans gibi yönlendirmeler yapabilmektedir. Alarm izleme ve kontrol merkezlerinde günlük, haftalık ve aylık olarak raporlama yapılacağı gibi android, Windows ve IOS sistemi ile çalışan akıllı cihazlara yükleme yapılarak da kontrol edilebilmektedir.

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Alarm sistemleri ile güvenliğinizi sağlarken bu sistemlerden giden sinyaller sayesinde birçok güvenlik kurumu kısa sürede sorunun olduğu yere intikal eder. En çok merak edilen konulardan biri alarm sistemleri nasıl çalışır sorusunu sizlere maddeler halinde açıklamak doğru olacaktır.

-  Kurulmuş olan ve devreye alınan alarm sistemi,  manyetik kontak bileşenlerinin birbirinden ayrılması dolayısı ile alarm paneline sinyal gönderir

-  Alarm sisteminin bulunduğu kapının açılmasından dolayı devreye giren sinyali durdurabilmek için kendi belirlediği şifreyi girmelidir

-  Şifre girildikten sonra alarm devreye dışı bırakılır

-  Bazı bölgeler haricinde manyetik kontak ve hareket algılayan dedektörlerin uyarılması sonucunda alarm sinyalini birkaç saniye içinde devreye sokmaktadır

-  Bu sırada ayrıca alarm sisteminin çeşidine göre itfaiye, polis, ambulans gibi birimler yönlendirilir

Bu şekilde bizleri çevresel zararlardan korurlar. Alarm sistemleri günümüzde işyeri, fabrika ve okul gibi büyük kurumlarda sıklıkla tercih edilirken, bahçe içi evlerde de kullanımı yaygındır.

Alarm sistemini etkisiz hale getirmek için ise belirlediğiniz şifreyi sisteme giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri, sistemin mekanizma birimi olan manyetik kontak, pır dedektörler ve  duman dedektörleri gibi alarm sistemleri arasında kablo çekilmesine gerek olmayan sistemlerdir.

Kablosuz alarm sistemi her ne kadar kablosuz çalışan bir sistem olmuş olsa da şifre paneli ve siren için kablo çekmek gereklidir. Kablosuz alarm sistemleri alıcı ve verici sayesinde çalışır.

Pil yardımı ile çalışmakta olan bu sistem estetik açıdan düzene önem veren kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Alarm Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Alarm sistemleri komple set fiyatı bakımından oldukça hesaplı kampanyalar ile sizlerin bütçesini düşünerek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Peki bu alarm sistemleri nerelerde kullanılır;

-  Ofis
-  Mağaza
-  İşyeri
-  Ev
-  Eczane
-  Bakkal
-  Depo
-  Villa
-  Market
-  Dükkan
-  Fabrika
-  Okul
-  Kuyumcu

Döviz Fiyatları